sobota, 10 października 2015

"STOWARZYSZENIE UMARŁYCH POETÓW" RECENZJA! ♥

Niedawno znalazłam z bibliotece "Stowarzyszenie umarłych poetów", więc złapałam je w swoje ręce i zabrałam ze sobą... Jesteście ciekawi, czy mi się podobała?

Rozpoczyna się rok szkolny w Akademii Weltona, elitarnej szkole średniej o wielkich osiągnięciach i nader surowej dyscyplinie. W miejsce odchodzącego na emeryturę nauczyciela przychodzi nowy, John Keating. Czterem zasadom Akademii, którymi są : Tradycja, Honor, Dyscyplina i Doskonałość, przeciwstawia inny sposób kształtowania i wychowania młodych ludzi. Co zwycięży : rygorystycznie przestrzegana tradycja czy prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu?

Słyszałam, że jest to książka napisana na podstawie filmu. Ciekawie, to chyba pierwsza, którą przeczytałam. Powiem szczerze, że oprócz tytułu, który niezwykle przyciągnął moją uwagę, nie ciągnęło mnie zbytnio do tej książki. Cieszyło mnie, że jest bardzo krótka. Tak, kobieta zmienną jest, więc na ostatniej stronie płakałam, że jakoś mało stron haha. A tak na poważnie... "Stowarzyszenie umarłych poetów" jest bardzo piękną książką. Porusza codzienne problemy, więc temat nie jest dla nas jakoś bardzo odległy. Świetnie wykreowane postacie i piękne dialogi. Pomysł stworzenia takiej organizacji jak tytułowe stowarzyszenie jest bardzo dobry. Mimo że nie oglądałam jeszcze(!) filmu, wątpię, żeby okazał się lepszy od książki, mimo że to właśnie ona jest napisana na jego podstawie. Jeśli widzieliście, dajcie znać! W każdym razie... Książka naprawdę mi się podobała i trafiła do moich ulubionych. Dałam jej ocenę 10/10. Polecam każdemu, w każdym wieku. Niesamowita!

"Poszedłem do lasu, wybrałem bowiem życie z umiarem. Chcę żyć pełnią życia, chcę wyssać wszystkie soki życia. By zgromić wszystko to, co życiem nie jest. By nie odkryć tuż przed śmiercią, że nie umiałem żyć."

4 komentarze:

 1. Nie wiedziałam, że książka została napisana na podstawie filmu. :o Na pewno ją przeczytam, bo film jest przewspaniały! Zresztą gra w nim fantastyczny Robin Williams. :D Badzo polecam. :)

  ocean-slow.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Film mam w planach od dawna i po prostu nie mogę się doczekać aż go obejrzę ale zawsze coś mi wypada. Nie wiedziałam że jest książka.

  Pozdrawiam
  blog--ksiazkoholiczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. O książce jeszcze nie słyszałam, jednak nie jestem nią zainteresowana.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz motywuje do pracy.
Proszę, zostaw po sobie ślad ♥