niedziela, 25 października 2015

"OGIEŃ I WODA" RECENZJA! ♥

W życiu 16-letniej Telli Holloway wszystko jest nie tak. Jej brat jest umierający, a gdy kilkunastu lekarzy nie może ustalić, co mu dolega, rodzice decydują się zamieszkać w „Zapadłej Dziurze w Montanie”, by Cody miał „świeże powietrze”. Tella traci ukochane życie w Bostonie i przyjaciół, rodzice doprowadzają ją do szału, jej brat jest bliski śmierci, a ona – kompletnie bezradna…
…dopóki nie odbiera tajemniczych instrukcji, jak wystartować w Piekielnym Wyścigu prowadzącym przez dżunglę, pustynię, ocean i góry, by wygrać nagrodę, której Tella rozpaczliwie pragnie: lekarstwo na chorobę brata. Ale wszyscy uczestnicy pragną leku dla kogoś, kogo kochają, i walczą zaciekle – nie ma gwarancji, że Tella (lub ktokolwiek inny) przetrwa wyścig. Może liczyć tylko na swoją pandorę – zwierzątko, które powinno mieć niezwykłe zdolności, ale Tella nie ma pojęcia jakie, a nawet… czy w ogóle je ma.
Wyprawa jest mordercza, zegar tyka, a Tella wie, że nie może ufać nikomu, nawet członkom swojej grupy. Czy może zaufać przynajmniej Guyowi? Czy rodzące się uczucie pomoże jej wygrać wyścig, czy będzie przyczyną jej klęski?

W tym miesiącu udało mi się wyhaczyć tę oto piękną książkę w bibliotece. Słyszałam o niej baaardzo wiele, niestety nie mogę tego powiedzieć o samej fabule, bo szczerze mówiąc, kompletnie nie wiedziałam, o czy książka właściwie jest. Okazała się jednak świetną powieścią, której przeczytania zdecydowanie nie żałuję. Wciągnęła mnie już od pierwszych stron, kiedy to poznałam kilkoro bohaterów, którzy od razu mnie urzekli. I... UWAGA, UWAGA, informacja roku, główna bohaterka nie była irytująca. Pamiętacie, kiedy ostatni raz powiedziałam coś takiego? No właśnie, główne postacie, szczególnie płci damskiej tak mnie zawsze irytują, że mam ochotę zamknąć książkę. Nareszcie trafiła mi się miła odmiana. Dzieje się ty sporo i muszę przyznać, książka jest bardzo wciągająca. Idealna na jesienne wieczory, więc koniecznie się za nią zabierzcie!
Książka dostała ode mnie ocenę 9/10. Polecam! ♥ 

4 komentarze:

  1. Nie mogę się doczekać, aż przeczytam tą książkę.
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka mnie już od dawna bardzo ciekawi i nie długo będę ją czytać. :)

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz motywuje do pracy.
Proszę, zostaw po sobie ślad ♥