środa, 1 lipca 2015

CO PRZECZYTAM W LIPCU?

Jeśli czytaliście poprzedni post, wiecie, że w czerwcu ilość przeczytanych przeze mnie była... niska. Bardzo niska.W tym miesiącu będzie lepiej. A co mam zamiar przeczytać? Sami zobaczcie :)

Ostatnia część. Ubolewam. Będę tęsknić. Tyle w temacie.

Ciemność ogarnęła świat Nocnych Łowców. Chaos i destrukcja obezwładniają Nefilim, ale Clary, Jace, Simon i ich przyjaciele łączą siły, żeby walczyć z największym złem, z jakim kiedykolwiek się zetknęli. Brat Clary, Sebastian Morgenstern, systematycznie usiłuje zniszczyć Nocnych Łowców. Posługując się Piekielnym Kielichem, zmienia ich w istoty z koszmaru, rozdziela rodziny i kochanków, powiększa szeregi swojej armii Mrocznych. Nic na świecie nie jest w stanie go pokonać… ale jeśli Clary i jej drużyna wyprawią się do królestwa demonów, mogą mieć szansę…

Ludzie stracą życie, miłość zostanie poświęcona, cały świat się zmieni. Kto przeżyje w szóstej i ostatniej, wybuchowej części „Darów Anioła"?


 Z tą autorką zapoznałam się podczas lektury "7 razy dziś". Mam nadzieję, że ta pozycja będzie równie dobra, bo słyszałam o niej same pochlebne opinie.

„Mówili, że bez miłości będę szczęśliwa.
Mówili, że lekarstwo na miłość sprawi, że będę bezpieczna.
I zawsze im wierzyłam.
Do dziś.
Teraz wszystko się zmieniło.
Teraz wolę zachorować i kochać choćby przez ułamek sekundy, niż żyć setki lat w kłamstwie”.
Dawniej wierzono, że miłość jest najważniejszą rzeczą pod słońcem.
W imię miłości ludzie byli w stanie zrobić wszystko, nawet zabić.
Potem wynaleziono lekarstwo na miłość.
Czy gdyby miłość była chorobą, chciałbyś się wyleczyć?
 Przeczytałam "Potem..." i byłam zachwycona. Książka od razu trafiła do moich ulubionych i musiałam się zabrać po kolejne powieści tego autora. Po przeczytaniu opisu, liczę na wiele.

Tom, słynny pisarz, pochodzący z biednych przedmieść Nowego Jorku, przechodzi kryzys twórczy. Po bolesnym romansie pogrąża się w depresji, nadużywa narkotyków i alkoholu. Nie jest w stanie napisać ani słowa z trzeciego tomu sagi, której dwa pierwsze przyniosły mu sławę i fortunę. Wydawnictwo niecierpliwie czeka na ów trzeci tom, za który zaliczka została dawno wydana. Któregoś wieczoru, kiedy zrozpaczony błąka się bez celu po swojej willi, nagle pojawia się przed nim piękna dziewczyna, Billie, która utrzymuje, że jest bohaterką jego ostatniej powieści. Dziewczyna utrzymuje, że wypadła z książki w połowie niedokończonego zdania prosto do salonu w willi pisarza. Billie, wraz z przyjaciółmi Toma - Milem, który jest jego agentem literackim oraz Carole - przewraca jego życie do góry nogami...

To już wszystko. Wiem, że może wydawać Wam się dziwne to, że mówię, że dużo przeczytam, a w planach piszę o 3 książkach. Chodzi o to, że chcę nadrobić zaległe pozycje i nie ukrywam, nie wiem, na które konkretnie padnie moja decyzja. Jednak wyżej wymienione książki to takie, które bardzo chciałabym przeczytać.
Mam nadzieję, że post Wam się spodobał i że miło Wam leci piękny, wakacyjny czas. Pozdrawiam! :) 

11 komentarzy:

 1. Jestem bardzo ciekawa "Delirium", ale jakoś na to nie trafiam.
  Życzę powodzenia i przyjemności z czytania tych pozycji.

  dianabookgeek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. "Dary Anioła" nie czytałam ale pewnie fajna. Ja właśnie czekam na zamówienie "Delirium" też będę czytać :D a co do "Papierowa Dziewczyna" książka super czytałam bardzo mi się podobała i to co się na końcu okazuje super. Jeśli chodzi o książki Mussa to jest jedna z Jego najlepszych ze wszystkich jakie czytałam.
  http://kochamczytack.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo, coraz bardziej nie mogę się doczekać lektury!
   Koniecznie napisz, jak Ci się spodoba "Delirium" :)

   Usuń
 3. "Dary Anioła" nie czytałam ale pewnie fajna. Ja właśnie czekam na zamówienie "Delirium" też będę czytać :D a co do "Papierowa Dziewczyna" książka super czytałam bardzo mi się podobała i to co się na końcu okazuje super. Jeśli chodzi o książki Mussa to jest jedna z Jego najlepszych ze wszystkich jakie czytałam.
  http://kochamczytack.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem bardzo ciekawa Twoich recenzji, bo plany masz ambitne :)

  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama przeczytałabym "Delirium" ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja dalej nie przeczytałam książek Cassandry Clare. Dalej nie wiem kiedy zacznę... heh

  kacik-czytelnika.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz motywuje do pracy.
Proszę, zostaw po sobie ślad ♥